دیگ بخار

آیا تا به حال این سوال برایتان پیش آمده است که چرا لوکوموتیو ها بخار تولید می کنند؟

در واقع این بخار به وسیله ی دیگ بخار تولید می شود که وظیفه اش راه اندازی قطار است. دیگ بخار توسط محترق کردن سوخت هایی مانند، روغن، چوب و زغال سنگ و گاز های طبیعی کار می کند و با جوشاندن آب، محترق می شود.

در دیگ بخار جدا از سوخت واکنش های هسته ایی ممکن است گرما را تغذیه کنند. آبی که در دیگ بخار به بخار تبدیل می شود، فشار آن باعث راه اندازی و کارکرد موتور می شود. در زمان های قدیم قبل از این که ژنراتور های بخار اختراع شود برای موتور لوکوموتیو از دیگ بخار استفاده می کردند. از دیگ بخار صنعتی چه می دانید؟ با مطالعه مطالب قبل می توانید اطلاعات بسیار مفیدی در این مورد کسب کنید.

امروزه دیگ بخار شکل گسترده تری به خود گرفته است و موتور بزرگ تری دارد که به آن ژنراتور بخار نیز می گویند. ژنراتور های بخار می توانند بخار بیشتری نسبت به دیگ بخار تولید کنند.

دیگ بخار معادن

از دیگ بخار بیشتر در چه جاهایی استفاده می شود؟

دیگ بخار بیشتر در صنایع و معادن استفاده می شود. دیگ بخار در جاهایی کاربرد دارد که به بخار، آب داغ، و همچنین تولیدات آب داغ نیاز باشد.

به طور کلی دو نوع دیگ بخار وجود دارد: دیگ بخار با تونل آتشی و دیگ بخار با تونل آبی. دیگ بخار با تونل آتشی نصب و عملکرد بسیار راحت و آسانی دارد. این نوع دیگ بخار در تولید بخار لوکوموتیو ها استفاده می شود. کاربرد های دیگری که این مدل دیگ بخار دارد شامل گرمایش ساختمان ها و تولید نیرو در روند تولید و کار کارخانه ها است.

دیگ بخار با تونل آبی نیز بیشتر در کشتی ها و کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. صنایعی که به دیگ بخار با تونل آبی نیاز دارند شامل پالایشگاه های نفت، ذوب آهن، صنایع شیمیایی و ماشین آلات کاغذ سازی می شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *