همانطور که می دانید با استفاده از دیگ بخار، لوکوموتیو حرکت می کند. در مقالات قبل گفتیم که دو نوع دیگ بخار استیل تولید می شود: دیگ بخار با تونل آتشی و دیگ بخار با تونل آبی. برای آشنایی بیشتر با کاربرد های دیگ بخار می توانید مقالات قبل را مطالعه کنید. در ادامه می خواهیم شما را با ویژگی های دیگ بخار با تونل آتشی بیشتر آشنا کنیم.

دیگ بخار

دیگ بخار با تونل آتشی

در این مدل دیگ بخار گاز های اشتعال پذیر از درون تونل عبور می کنند این در حالی است که از بیرون آب اطراف تونل را احاطه کرده است. مزیت ها و فواید دیگ بخار شامل ساختار ساده و دسترسی راحت تر به آب است.

زیان های دیگ بخار با تونل آتشی شامل چه مواردی است؟ دیگ بخار با تونل آتشی وزن بسیار سنگینی دارد. و زمان عملکرد و تولید بخار در دیگ بخار آتشی تقریبا خیلی طول می کشد. به خاطر اینکه مقدار آبی که زمان می برد تا بخار شود بسیار زیاد است.

و ساختار و عملکرد دیگ بخار با تونل آتشی معمولا به گونه ایی است که به سرعت قادر به پاسخگویی و عملکرد سریع نخواهد بود. رایج ترین استفاده و کاربرد دیگ بخار با تونل آتشی مربوط می شود به کاربرد های گرمایشی دیگ بخار در ارتباط با دیگ های بخار دریایی. این نوع دیگ بخار به دلیل سایز جمع و جور و متناسبی که دارد در دریانوردی استفاده می شود.

نام دیگ بخار با تونل آتشی بسیار توصیفی است. آتش یا گرمایی که از آتش زا خارج می شود، از طریق تونل انتقال پیدا می کند. که توسط مواد سیال به منظور تولید گرما احاطه شده است.

بدنه ی دیگ بخار به مخزن فشار وارد می کند و شامل مایعات و مواد سیال می شود.

در بیشتر مواقع این مواد سیال آب هستند که به خاطر تولید گرما دچار چرخش می شوند، تا بخار تولید شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *