دیگ بخار

آیا با نحوه عملکرد دیگ بخار آشنایی دارید؟ دیگ بخار چند نوع دارد؟ در مقالات قبل شما را با انواع مختلف دیگ بخار آشنا کردیم و دریافتید که دیگ بخار استیل دو نوع دارد: دیگ بخار با تونل آتشی و دیگ بخار با تونل آبی در ادامه می خواهیم انواع دیگری از دیگ بخار را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید:

آشنایی با دیگ بخار چدنی

مانند دیگ بخار استیل این نوع دیگ بخار نیز انواع مختلفی دارد: قسمت افقی، قسمت عمودی و یک قسمتی.

دیگ بخار دارای قسمت افقی از قطعه هایی تشکیل شده از که مانند پنکیک یکی روی دیگری قرار گرفته اند. در دیگ بخار با قسمت عمودی نیز قطعه ها در کنار یکدیگر به طور عمودی ایستاده اند. همچنین در مورد دیگ بخار یک قسمتی باید بگوییم که مخزن فشار مانند یک قالب تنها ساخته شده است.

از سیستم بخار و تقطیر کردن دیگ بخار چه می دانید؟

به طور کلی دیگ بخار برای تولید منابع بخار یا آب داغ برای کاربرد های گرمایشی مورد نیاز است.

در سیستم بخار و تقطیر آب به مخزن آب گرما داده می شود تا آب داغ شود و به شکل بخار در بیاید. هنگامی که آب داغ به بخار تبدیل می شود بخار در اطراف مخزن دوباره تقطیر می شود.

فواید دیگ بخار

تله بخار به در سر تا سر سیستم بخار نصب می شود تا مانع تقطیر، هوا و گاز های چگالی پذیر شود. امروزه معمولا از 5 مدل تله بخار استفاده می کنند:

نوعی فشار متعادل شده با تله ترمو استاتیک که قابلیت انعطاف دارد و دریچه سیستم را حرکت می دهد تا مانع تقطیر شود.

جلوگیری از تقطیر با استفاده از انبساط مایعات. این نوع تله برای تقطیر بخار به شکلی عمل می کند که با استفاده از بیشتر شدن مایعات دریچه بخار بسته بماند و بخار آب تقطیر نشود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *