دیگ بخار با تونل آبی

دیگ بخار باعث می شود تا لوکوموتیو حرکت کند در مقاله قبل شما را با انواع مختلف دیگ بخار آشنا کردیم و گفتیم که دیگ بخار با تونل آتشی چه مشخصاتی دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با سایر انواع و ویژگی های دیگ بخار آشنا کنیم.
دیگ بخار با تونل آبی
در دیگ بخار با تونل آبی، آب درون تونل و گاز های آتش زا به سمت خارج تونل هدایت می شود و از آنجا عبور می کنند. یکی از فواید دیگ بخار با تونل آبی این است که وزن بخار های ایجاد شده کمتر است. دیگ بخار با تونل آبی زمان کمتری سپری می کند تا بخار به وجود آورد. دیگ بخار با تونل آبی انعطاف پذیری بیشتری در پاسخ به تغییرات دارد. و توانایی بالایی در تولید بخار دارد.
دیگ بخار با تونل آبی دقیقا در نقطه مقابل دیگ بخار با تونل آتشی دارد. در دیگ بخار با تونل آبی آب از درون تونل جریان پیدا می کند و دورن کوره را می پوشاند تا آتش گیرد. این تونل ها به طبلک بخار و طبلک گل و لای و رسوبات متصل هستند. آب داغ می شود و بخار در قسمت های بالایی طبلک تولید می شود.
کارهایی که به بخار های خیلی زیاد نیاز دارند از دیگ بخار با تونل آبی استفاده می کنند. صنعت دیگ بخار با تونل آبی بخار های حجیم و آب جوش را برای کاربرد های مختلف صنعتی به وجود می آورد. دیگ بخار با تونل آبی کمتر برای کاربرد های گرمایشی استفاده می شود.

دیگ بخار
دیگ بخار با تونل آبی چه ویژگی هایی دارد:
این نوع دیگ بخار خیلی بیشتر از دیگ بخار با تونل آتشی قابل دسترس است و قابلیت بالایی در تولید بخار دارد.
این نوع دیگ بخار قابلیت کنترل فشار تا بیش از 5000 پی اس آی جی را دارد.
خیلی سریع تر از دیگ بخار با تونل آتشی به حالت اولیه اش بر می گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *