دیگ بخار تجاری

آیا می دانید دیگ بخار چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد؟ دیگ بخار یک مخزن ضمیمه است که در آن آب داغ می شود و گردش پیدا می کند. از این مخزن برای تهیه و تولید نیروی برق و گرما استفاده می شود. در مقالات قبل شما را با انواع مختلف دیگ بخار و همچنین کاربرد های مختلف آن آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد دیگ بخار و نحوه کارکرد آن به دست آورید.

کوره دیگ بخار در جایی قرار دارد که سوخت و هوا با هم مشتعل می شوند. ترکیب سوخت و هوا با استفاده از آتش زا باعث مشتعل شدن می شود و این جایی است که شعله های آتش زبانه می کشد. گاز های داغ از طریق مبادله گر ها عبور می کنند و این گرما و حرارت به داخل آب انتقال پیدا می کند و در میان آنجا جریان پیدا می کند. در نهایت گاز های مشتعل کننده از طریق دودکش دود دیگ بخار را در اتمسفر تخلیه می کنند.

انواع مختلف دیگ بخار

دیگ بخار

دیگ بخار تاسیساتی

دیگ بخار صنعتی

دیگ بخار صنعتی

دیگ بخار تجاری

دیگ بخار تجاری

دیگ های بخار غلیظ کننده

آیا می دانید دیگ بخار غلیظ کننده چیست؟

دیگ های بخار غلیظ کننده انرژی را با استفاده از تبادلگر های گرما حفظ می کند. تا انرژی های اضافی را قبل از خروج از راه دودکش از گاز های آتش زا حذف کند.

گاز های آتش زا که از دیگ بخار غلیظ کننده تولید می شوند، حرارت بسیار کمتری از دیگ های بخاری که غلیظ کننده نیستند دارند تا مقدار بخار آب لازم در گاز های آتش زا تولید شود.

اثر بخشی دیگ بخار غلیظ کننده 95 درصد و یا بیشتر از است که در مقایسه با دیگ های بخاری که غلیظ کننده نیستند و معمولی هستند این مقدار اثر بخشی به 70 تا 80 درصد می رسد.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *